Kino pavasario prieskoniai II dalis

Kino pavasario prieskoniai II dalis
 1. KĄ ŽMONĖS PASAKYS“ 2017 / Norvegija, Vokietija, Švedija, Indija rež. Iram Haq

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6367-ka-zmones-pasakys

Filme matomas skirtingų kultūrų požiūris į vertybes, pabrėžiama žmonių priklausomybė į kitų žmonių nuomonę. Filmo metu kyla daug emocijų, kai tavo požiūris, supratimas apie gyvenimo vertybes nesutampa su filme demonstruojamu, dėl vertybinių įsitikinimų. Filmas puikiai atskleidžia žmonių emocinius išgyvenimus skirtingų vertybių ir kultūrų sandūroje.

Filmas patenka į mano kino pavasario favoritų sąrašą ♥

 

 1. ŽIEMOS BROLIAI“ 2017 / Danija, Islandija rež. Hlynur Pálmason

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6348-ziemos-broliai

Tai yra kitoks filmas, kuriam reikia laiko suvokti, kas ir kodėl įvyko, kokios aplinkybės tai nulėmė. Per kitokią prizmę pateikti dviejų visiškai skirtingų – charizmatiško, visų mėgiamo ir įžūlaus, savimi nepasitikinčio – brolių santykiai niūrioje kasdienybėje. Brolių tarpusavio santykiams prieskonio suteikia ir situaciją paaštrina jauna mergina, kuria susižavi abu.

 

 1. „ĮŽEIDIMAS“ 2017 / Prancūzija, Libanas, Jungtinės Valstijos, Belgija, Kipras rež. Ziad Doueiri

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6487-izeidimas

Stiprus filmas, atskleidžiantis krikščionių ir musulmonų santykius. Meistriškai pastatytas filmas, kuris puikiai interpretuoja posakį apie audrą vandens stiklinėje. Niekuo neypatingas konfliktas, kartais gali turėti puikias perspektyvas išaugti į masinį, viskas priklauso tik nuo jų iniciatorių bei jų užsispyrimo, principų ir įsitikimų, kieno yra tiesa. Filmas įtraukiantis, jautriai paliečiantis žmonių patirtis, išankstinio nusistatymo ir nepakantumo temas.

Filmas patenka į mano kino pavasario favoritų sąrašą ♥

 

 1. „MAISTO DIEVAITĖS“ 2017 / Prancūzija, Jungtinė Karalystė rež. Vérane Frédiani

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6346-maisto-dievaites

Dokumentinis filmas su stipria feminizmo gaida. Gastronomijos žurnalistės aiškinasi ir atskleidžia situaciją  apie moterų menką pripažinimą modernioje maisto industrijoje šiuolaikinio pasaulio plačiai deklaruojamų lyčių lygių teisių kontekste. Žiūrėdama „spirgėjau“ iš pasiutimo.

 

 1. KANDELARIJA“ 2017 / Kolumbija, Vokietija, Norvegija, Argentina, Kuba, rež. Jhonny Hendrix Hinestroza

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6361-kandelarija

Kai norisi kažko šilto, mielo ir verčiančio tave šypsotis bei patikėti, jog meilei amžius neegzistuoja. Nuostabi dviejų senukų vėl sužydėjusios meilės istorija krizės ištiktoje Kuboje. Nuostabus kameros darbas, siužetas bei nepakartojami Kubos vaizdai.

Filmas patenka į mano kino pavasario favoritų sąrašą ♥

 

 1. „TERAPIJA“ 2017 / Jungtinės Valstijos rež. Gethin Aldous, Jairus McLeary

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6341-terapija

Tai filmas, kurį galima vertinti iš labai skirtingų požiūrio kampų. Žiūrėdama filmą į jį žvelgiau, kaip į praktikuojamą metodą psichologinės žmogaus, filmo atveju nuteistųjų vyrų ir paprastų piliečių, kurie dalyvauja terapijoje kartu su nuteistaisiais, būsenos gerinimui. Filme parodomi labai psichologiškai sutraumuoti žmonės, kurie savyje labai daug sukaupę užgniaužtų emocijų ir vedini vyriškumo principų, negebėjo jų išlaisvinti ir tai padaro terapijos metu.

 

 1. „SUGRĮŽIMAS“ 2018 / Danija, Pietų Korėja rež. Malene Choi Jensen

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6621-sugrizimas

Fimas labiau dokumentinio stiliaus su dramatiškumo prieskoniu, bet labai gražia mintimi, apie įvaikintų vaikų istorijas, kurie užaugę keliauja susirasti ir susipažinti su savo biologiniais tėvais. Filme perteikiamas jautrus tų užaugusių vaikų emocinis išgyvenimas tėvų beieškant.

 

 1. „ANKŠTUMAS“ 2017 / Rusijos Federacija rež. Kantemir Balagov

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6336-ankstumas

Apie santykius, emocijas ir maištą, apie šeimynines vertybes ir lojalumą šeimai. Dramatiškai perteikiamas valdingos mamos ir maištaujančios dukros santykis, žydų šeimos komplikuotas gyvenimas niūriame musulmonų kaime, apie religinių doktrinų ir vertybių skirtybes. Emociškai stiprus filmas.

Filmas patenka į mano kino pavasario favoritų sąrašą ♥

 

 1. „BAUGI MAMA“ 2017 / Gruzija, Estija rež. Ana Urushadze

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6352-baugi-mama

Apie moters aistrą rašyti ir atsidavimą jai aukojant savo šeimos darną bei  laimę. Apie tai, kaip kartais sunku suderinti du dalykus, savo karjerą, aistrą veiklai ir šeimyninę laimę. Tiek vienas, tiek kitas pasirinkimas turi savus padarinius, arba įskaudinta šeima, arba sugniuždytas ir nelaimingas tu.

Filmas patenka į mano kino pavasario favoritų sąrašą ♥

 

 1. „MADMUAZELĖ PARADIS“ 2017 / Austrija, Vokietija rež. Barbara Albert

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6579-madmuazele-paradis

Filmas apie talentą, kurį gauni mainais už regėjimą, o atgaunant regėjimą prarandi talentą. Apie talentingos jaunos merginos pasirinkimo dilemą –  pasirinkti regėjimą ar talentą groti pianinu.

 

 1. 120 DŪŽIŲ PER MINUTĘ“ 2017 / Prancūzija rež. Robin Campillo

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6504-120-duziu-per-minute

Emociškai paliečiantis ir įkvepiantis filmas apie gyvenimą, kovą už gyvenimą, meilę, AIDS ir politinį aktyvizmą. Likau sužavėta iki ašarų.

Filmas patenka į mano kino pavasario favoritų sąrašą ♥

 

 1. „ILGESYS“ 2017 / Izraelis rež. Savi Gabizon

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6581-ilgesys

Kaip ir pats režisierius filmą įvardija „liūdna komedija“, galiu tai tik patvirtinti. Kitoniškas filmas, neįprastame kontekste pateikiama liūdna istorija su humoro prieskoniu. Šioje istorijoje žavi režisieriaus nuostabiai perteiktas tėvystės jausmo atgimimas, kuris neapsiriboja tik davimu ir atsakomybe, o ir emociniu ryšiu.

Filmas patenka į mano kino pavasario favoritų sąrašą ♥

 

 1. „TYLI NAKTIS“ 2017 / Lenkija rež. Piotr Domalewski

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6373-tyli-naktis

Filmas savo aktualijomis labai artimas ir Lietuvai. Atvirai filme rutuliojamos problematikos: alkoholizmas, didelės šeimos tarpusavio bendravimo santykiai, turto dalybos, emigracijos palikti įspaudai, siauras mąstymas. Visos šios problemos subtiliai pateikiamos vienos ilgos Kūčių nakties siužete, kai atrodo, tokį šventą vakarą turėtų tvyroti ramybė ir darna, o filmo herojų šeimoje skleidžiasi visa problemų puokštė.

Filmas patenka į mano kino pavasario favoritų sąrašą ♥

 

 1. „JŪSŲ VINCENTAS“ 2017 / Lenkija, Jungtinė Karalystė rež. Dorota Kobiela, Hugh Welchman

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6342-jusu-vincentas

Lengvas, meninis detektyvas. Puikiai perteikiama Vincento Van Gogho kūrybinio kelio istoriją remiantis jo darbais. Filmas gražus, įtraukiantis ir puikiai tinka edukacijai.

 

 1. „ĮKVĖPIMAS“ 2017 / Ispanija rež. Manuel Martín Cuenca

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6375-ikvepimas

Filmas apie įkvėpimo paieškas su lengvo humoro prieskoniu, apie tai kiek žmogus gali įdėti pastangų siekiant savo tikslo – taip rašytoju, kam gali pasiryžti ieškant įkvėpimo sukurti tai, kas tau pelnytų pripažinimą. Filme daug manipuliacijos ir intrigų.

 

 1. „PASKUTINĖ ATOSTOGŲ DIENA“ 1964 / Lietuva rež. Arūnas Žebriūnas retrospektyva

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6494-paskutine-atostogu-diena

Retrospektyva

Vienas iš labiausiai patikusių retrospektyvos filmų. Apie tikrus, nuoširdžius dalykus, kurie būna tik tarp vaikų: vienų norą pritapti, kitų būti savimi – būti unikaliu, paslaptis, nuoširdumą, draugystę ir išdavystę.

Filmas patenka į mano kino pavasario favoritų sąrašą ♥

 

 1. „JUODAODĖ IŠ…“ 1962 / Senegalas, Prancūzija rež. Ousmane Sembène

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6398-juodaode-is

Retrospektyva

Filmas dramatiškas ir lėtai rutuliojantis, tačiau atskleidžiantis  7-ojo dešimtmečio problematikas, aktualias ir šiais laikais, tik jau kitame kontekste. Filmas apie neapsakomą norą išvykti ten, kur atrodo bus geriau, kad išpildysi savo svajones, bet išvykus gyvenimas parodo, kad ne viskas būna taip nuostabu, kaip svajojai.

 

 1. „GRAŽUOLĖ“ 1969 / Lietuva rež. Arūnas Žebriūnas

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6493-grazuole

Retrospektyva

Dar vienas nuostabus filmas iš retrospektyvos apie draugystę, kitoniškumą ir tiesą vaikų akimis.

Filmas patenka į mano kino pavasario favoritų sąrašą ♥