Kino pavasario prieskoniai I dalis

Kino pavasario prieskoniai I dalis

„Kino pavasaris” kaip ir kiekvienais metais atneša su savimi visą kolekciją gyvenimo prieskonių, su kuriais galime susipažinti, juos analizuoti, vertinti, priimti ar atmesti, taip pripildydami save, pažadindami savyje naujų ar užslėptų emocijų, potyrių. Tad pasidalinsiu savo išgyventų prieskonių palete šio  „Kino pavasario” metu, kuriame tikrai buvo daug gyvenimo.

*Pridedamos nuorodos leis susipažinti su filmų siužetu, aprašymu ir kitų žmonių vertinimais.

 1. „AVA“ 2017 / Prancūzija, rež. Léa Mysius

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6333-ava

Ne retai gyvenimas mus priverčia suaugti greičiau nei norėtųsi bei priimti sprendimą – iš gyvenimo pasiimti kuo daugiau, arba „užmerkti akis“ ir leisti gyvenimui „tekėti įprasta vaga“. Taip ir šioje prancūzų kino juostoje jausmingai rutuliojasi pasirinkimo galimybės, mamos ir dukros santykis, kai  trylikametė Ava sužino, jog ji serga nepagydoma akių liga ir tai turbūt paskutinė jos vasara, kada ji gali matyti.  Kol mama leidžia gyvenimui „tekėti sava vaga“, Ava bando susigyventi su savo liga ir savo paskutinę vasarą nuspalvinti ryškiausiomis spalvomis. Šiltas ir įkvepiantis filmas.

Dalinuosi ir filmo daina, kuri ir dabar dažnai sukasi mano playliste ♥

https://www.youtube.com/watch?v=NRtQmqqfdoc&index=36&list=PLdP3W9T5kXU_O2RcpnxwB-iwmPgGKZQzR

Filmas patenka į mano kino pavasario favoritų sąrašą ♥

 

2. „ŠVENTA VIETA“ 2017 / Italija, rež. Paolo Genovese

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6389-sventa-vieta

Filmas, kuris „sprogdina smegenis“ ir priverčia susimąstyti apie žmogiškumo ribas, gebėjimą apsispręsti, kiek yra verti tavo norai, ką  dėl jų išsipildymo esi pasiryžęs padaryti. Nors visas veiksmas vyksta vienoje vietoje, intrigos tikrai netrūksta.

Filmas patenka į mano kino pavasario favoritų sąrašą ♥

   

           3. „LUMIÈRE!“ 2016 / Prancūzija, rež. Thierry Frémaux

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6482-lumiere

Filmas apie tai, kaip gimė kinas. Nespalvotai, bet spalvingai ir nuotaikingai pateikiama dokumentika įtraukia ir atskleidžia to laikotarpio žmonių įspūdį apie kiną ir jo pradžią.

 

 1. „MANASIS GODARD’AS“ 2017 / Prancūzija, rež. Michel Hazanavicius

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6645-manasis-godard-39-as

Filme vaizduojama, kaip užsispyrimas ir įvykiai gali negrįžtamai pakeisti gyvenimą. Subtiliai ir su lengvu prancūzišku humoru perteikiamas garsaus kino režisieriaus gyvenimas ir jo santykis su savimi ir  dvidešimčia metų jaunesne mylimąją, kūrybinės krizės ir revoliucijos metu.

 

 1. „SILVANA“ 2017 / Švedija, rež. Mika Gustafson, Olivia Kastebring, Christina Tsiobanelis

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6405-silvana

Charizmatiškos asmenybės, save realizuojančios per hiphopą, muzikinis kelias ir dviejų merginų meilės ryšys. Filme pateikiamas emocionalus ir maištingas atlikėjos vidinis pasaulis, o buitiškai nufilmuotos scenos dar labiau priartina prie Silvanos asmeninio gyvenimo. Po filmo jaučiausi emociškai artima filmo herojai, idėjine prasme –  nebijoti būti tokia kokia esi.

 

 1. „DIEVO KRAŠTAS“ 2017 / Jungtinė Karalystė rež. Francis Lee

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6340-dievo-krastas

Labai emociškai stiprus filmas, kuriame persipina grubumas ir brutalumas su subtiliu švelnumu ir trapumu dviejų vaikinų užsimezgusiuose santykiuose. Šių dviejų brėžiamų linijų kontrastas labiausiai mane ir žavėjo. Labai teigiamą ir šiltą įspūdį paliko vienas iš pagrindinių filmo aktorių, po filmo, diskusijos metu pasidalinęs filmo kūrimo subtilybėmis ir detalėmis.

Filmas patenka į mano kino pavasario favoritų sąrašą ♥

 

 1. „MEMUARAI APIE SKAUSMĄ“ 2017 / Prancūzija rež. Emmanuel Finkiel

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6583-memuarai-apie-skausma

Ilgas, lėtas, emociškai sunkus filmas apie jaunos moters nepakeliamą laukimo skausmą, iš kurio ji nesistengia ištrūkti ir kas kartą vis labiau į jį save klampina. Filme vaizduojamas moters skausmas ir išgyvenimas leidžia prisiliesti ir suprasti žmonių vidinę emocinę būseną, kurie nenustoja laukti ir tą nežinios ir laukimo sunkumą kaupia savyje, save dar labiau prislėgdami.

 

 1. „MEILĖS ŠIRDIS“ 2017 / Lenkija rež. Łukasz Ronduda

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6357-meiles-sirdis

Filmas – ilgas performansas apie meilę, dviejų egoistiškų menininkų santykius, tarpusavio ryšį. Filmas sukelia gilesnių pamąstymų apie žmonių saviraišką, meilę ir vienas kito toleranciją modernaus meno kontekste.

 

 1. „APIE SARĄ IR SALIMĄ“ 2018 / Palestina, Nyderlandai, Vokietija, Meksika rež. Muayad Alayan

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6636-apie-sara-ir-salima

Tai filmas apie dviejų žmonių romaną ir išdavystę Jeruzalės ir Palestinos politinių – karinių santykių kontekste, apie moralines ir vertybines nuostatas bei atsakomybę už savo asmeninius pasirinkamus / nuklydimus.

 

 1. „ANOS KARAS“ 2018 / Rusijos Federacija rež. Aleksey Fedorchenko

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6551-anos-karas

Kai tyla pasako daugiau nei reikia. Jautrus, stipriai paliečiantis filmas apie mažą, drąsią ir protingą mergaitę išgyvenusę po masinės žydų egzekucijos. Filme be žodžių perteikiama mergaitės vidinė emocinė būsena, išgyvenimai. Labai geras kameros darbas, iki smulkmenų nuostabi siužeto linija, kuriai nereikia dialogų minčiai išsakyti.

Filmas patenka į mano kino pavasario favoritų sąrašą ♥

 

 1. „VEIDAS“ 2017 / Lenkija rež. Malgorzata Szumowska

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6604-veidas

Nuostabus filmas apie tikruosius žmonių veidus. Apie jauno žmogaus drąsa nebijoti būti kitokiu prieš nelaimingą atsitikimą ir po, bandymus būti tokiu kaip ir anksčiau. Filmas subtiliai ir tuo pačiu paprastai perteikia žmonių slepiamas ir demonstruojamas moralines vertybes.

Filmas patenka į mano kino pavasario favoritų sąrašą ♥

 

 1. „PAVELDĖTOJOS“ 2018 / Paragvajus, Vokietija, Urugvajus, Norvegija, Brazilija, Prancūzija rež. Marcelo Martinessi

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6537-paveldetojos

Filmas apie moteris ir santykį tarp jų, apie aplinkybes, kurios paskatina atsiverti vieną iš filmo herojų. Parodoma, kaip aplinka, nauji žmonės, įvykiai gali paskatinti ir įkvėpti žmogų vidinei revoliucijai ir savęs išlaisvinimui.

 

 1. „ARITMIJA“ 2017 / Rusijos Federacija, Suomija, Vokietija rež. Boris Khlebnikov

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6345-aritmija

Nuostabus filmas apie medikų poros klibančius santykius taip pat griūvančioje sveikatos sistemoje. Labai artimas, jautrus ir išgyventas. Nuostabi siužeto linija, žavi filmo paprastumas ir natūralumas.

Filmas patenka į mano kino pavasario favoritų sąrašą ♥

 

   14. „PO MEDŽIU“ 2017 / Islandija, Danija, Lenkija, Vokietija rež. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6580-po-medziu

Filmas apie santykius su kaimynais ir jų šeimų vidines dramas. Filmas intriguojantis, lengvai šokiruojantis ir įtraukiantis į kovos tarp kaimynų lauką dėl kieme augančio medžio. Filme su ironijos ir beviltiškumo gaida perteikiama iki ko gali privesti principai, aklas užsispyrimas ir nenoras ieškoti kompromiso.

 

15. „DABAR TAI JAU PADĖK MAN, DIEVULI“ 2017 / Prancūzija, Belgija rež. Jean Libon, Yves Hinant

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6376-dabar-tai-jau-padek-man-dievuli

Juodas humoras, arba požiūrio į viską gyvenime su humoro jausmu interpretacija. Filmas lengvas, nestokojantis humoro ir nusikalstamo pasaulio vingiuose teisybės beieškant.

 

16. „LENKTYNININKĖ IR GANGSTERIS“ 2017 / Belgija, Nyderlandai, Prancūzija rež. Michaël R. Roskam

http://kinopavasaris.lt/lt/programa/6349-lenktynininke-ir-gangsteris

Apie ambicijas ir silpnybes, apie meilės išbandymus, apie atradimus ir praradimus, netikėtus gyvenimo posūkius ir kovą už meilę. Kontrastingas filmas, kuris susideda iš dviejų dalių, pirmosios – lengvos ir saldžios ir antrosios – išbandymus ir kovą išsaugoti, tai ko nenori galutinai prarasti.